Reguleeritav Kahuna Stick – Kalani

The adjustable Kalani Kahuna Stick is an all-time favorite for land paddlers across the globe.

Land Paddling is Kahuna’s most fearless innovation for no-limits long boarding. Riders use Kahuna Sticks to lean into intense downhill turns, or as a land paddle for cross country long boarding and an excellent work out.

The Adjustable Haka land paddle comes with an adjustable black aluminium shaft, our exclusive soft-grip handle, and new Kahuna Road Blade II.

Adjusts from 4’6″ to 6′

HIND 99 

Reguleeritav Kahuna Stick – Haka

The Adjustable Haka land paddle comes with an adjustable black aluminium shaft, our exclusive soft-grip handle, and new Kahuna Road Blade II.

Adjusts from 4’6″ to 6′.

HIND 99 

Bamboo Kahuna Stick

 

The panda-friendly Bamboo Kahuna Stick has an incredible feel and heavy flex, which delivers energy return on each stroke by “flex and snap” energy – a must in your quiver. The shaft is made of solid bamboo, and the flex mimics the feel of paddling in wave on a paddleboard. Take your Land paddling to the next level with the Bamboo Kahuna Stick!

HIND 149 

Longboard – Kahuna Creations

Põlised surfarid ja rulatajad, Land Paddling (maismaasurfi, land SUP, street SUP) leiutajad ja pioneerid.Print

Peale aastatepikkust longboardide tootmist on Kahuna Creations USA leiutanud ja patenteerinud Land Paddle’i (maasurfi aeru), mis kannab nime Kahuna Stick.

Koos kõigi Kahuna Creationsi toodetega avaldab Kahuna Stick austust esimestele surfaritele: põlistele havailastele.

Kahuna Stick annab teile meeletu ülakeha treeningu, täieliku kontrolli ja mõnusaima sõiduviisi maa peal.

Land Paddling – Maismaasurf – Land SUP – Street SUP

Land Paddling on tõsine lihastreening. Enamasti hõlmab treening käsivarsi, õlgu, rinda, kõhtu ja selga. Kuid ka su reied, põlved ja sääred saavad koormuse, kuna küljelt küljele carving vajab tasakaalu ning keharaskuse nihutamist. Vaid pool tundi maismaasurfi päevas paneb sind higistama ning järgmiseks hommikuks on su lihased üle kogu kere valusad; see on hea lihasvalu tunne.

Sportlastele on see suurepärane cross-training päevadel, kui trenni tuleb teha, kuid soovitakse midagi uut ja rutiinivaba. Maratoonarid, poksijad, MMA võitlejad ja triatleedid on lisanud maismaasurfi oma treeningprogrammidesse. Ka aerusurfarid (SUP) on pöördunud maismaasurfi poole päevadel, kui pole võimalik randa minna. Tänavad ja pargid on sinu treeningsaaliks.

Kuigi maismaasurfiga alustamiseks pole eelnev rulatamise oskus vajalik, peaksid siiski end kindlustama korraliku turvavarustusega (sama, mida kasutad rulluisutamisel/rulatamisel – kiiver, küünarnuki kaitsed, põlvekaitsed).

Kuidas alustada?

Sul on juba longboard, maismaasurfi aer (kepp) ja kaitsevarustus? Mis edasi?

Siin on sammud, kuidas maismaasurfiga algust teha.

1. Kohenda aeru pikkust. Aer peaks ulatuma umbes sellisele kõrgusele, et maast ulatus käepide sinu lõua ja otsaesise vahele.

2. Sõidustiil. Sa vajada kellegi kerget tõuget tagant ning jalg, mis astub tavaliselt esimese sammu on su eesmine jalg.

Vasak jalg ees = tavapärane asend

Parem jalg ees = veider asend (goofy stance)

Või kasuta oma tugevamat jalga, seda, millega sa parema meelega palli lööksid.

3. Lauale peale ja laualt maha minek

Seisa laua kõrval, hoides aeru teisel pool lauda ning kasuta seda üks jalg korraga lauale astudes tasakaalu hoidmiseks; aseta esijalg laua etteotsa (kohe peale esimesi rattaid) ja tagajalg õlgade laiuselt esijalast. Laualt maha minemiseks toimeta vastupidises järjekorras, asetades mõlemad jalad tagasi maha. Nõuanne: hoia oma põlved kergelt kõverdatud (mitte jäigad), kui oled veidi närvis, hoia oma raskuskese madalal.

4. Sõiduasend

Mine longboardile ja keera keha sõidusuunda. Esijalg aseta kohe peale esirattaid ning tagajalg õlgade laiuselt tagapool esijalast. Põlved kergelt kõverdatud. Ära astu liiga kaugele laua tagumise otsa poole või sa kaotad kontrolli.

5. Maismaasurfi aeru hoidmine

Hoia aeru käepidemest (T-grip) selliselt, et sõrmed vaatavad su kehast eemale. Kasuta kätt, mis on esijalaga samal pool. Haara teise käega aeru varrest umbes vöökõrguselt.

6. Liikumine

Ära kunagi aseta aeru laua või esirataste ette. Siruta aer veidi ettepoole esiratastest (esirataste kõrvale), lükka aer oma tagumisest jalast mööda, tõsta kepp maast üles ning liiguta kergelt küljelt küljele ning siruta ettepoole samamoodi, nagu alustasid ja korda tõmmet.

7. Pidurdamine

Maismaasurfi aer aitab sul kiirust kontrollida. Sa võid rakendada aerule allapoole suunatud jõudu hetkel, kui aeru on kontaktis maaga. Sel ajal, kui lohistad aeru enda taga aeglustab aeru ja maa vaheline hõõrdumine koos allapoole suunatud jõuga hoogu ning aeglustab laua liikumist, kuni see peatub täielikult.

8. Varvaste poole pööramine (Toe-side turn)

Varvaste poole pööramine pöörab laua sellesse suunda, kuhu on suunatud su varbad. Liikumise ajal suru varvastele. See on kergeim pööre, kuna sa näed, kuhu liigud. Sa võid asetada aeru pööramise poole maha, et see oleks kui pöördetelg ja pakuks tasakaalu.

9. Kandade poole pööramine (Heel-side turn)

Kandade poole pööramine pöörab sellesse suunda, kuhu on suunatud su kannad. Liikumise ajal suru kandadele, samas kui su pea on pööratud üle õla vaatamaks, kuhu liigud. Sa võid asetada aeru pööramise poole maha (sinu selja poole), et see oleks kui pöördetelg ja pakuks tasakaalu.

10. Tagaküljega surfamine (Back Side Paddle)

Sa võid sõitmise ajal käsi vahetada. Too käepidemest hoidev käsi varre keskele ning hoia samal ajal aeru otse enda ees. Too aeru teisele poole lauda (eespool esiratastest, rataste kõrvale) ning samal ajal vii käsi, mis hoidis enne varre keskelt, käepidemele ja pööra õlad rohkem laua teise suunda.